logo silver 150h-cienCentrum Stomatologiczno-Medyczne SilverMed

CYFROWA PRACOWNIA RENTGENODIAGNOSTYKI STOMATOLOGICZNEJ(RTG)

Kompleksowa pracownia radiologiczna dla wszystkich...


Dentysta Gryfów

Zdjęcie panoramiczne zębów 80 PLN, zdjęcie zębowe (rentgen zębów) 30 PLN.

Zapewniamy możliwość wykonania zdjęcia panoramicznego zębów (panoramiczne RTG zębów) oraz radiologicznego punktowego (rentgen zębów) wszystkim pacjentom, również nie korzystającym z leczenia w naszej klinice stomatologicznej. W przypadku braku skierowania lekarskiego na badanie istnieje możliwość jego uzyskania po bezpłatnej konsultacji lekarskiej w naszej klinice. Bez umawiania terminu- zawsze w godzinach pracy SilverMed-u.


To zestaw urządzeń pozwalający w sposób prosty i bezpieczny dla Pacjenta uzyskać zdjęcia rentgenowskie w ciągu kilku sekund na ekranie monitora.

 

Wykonujemy zdjęcia RTG min.: D3S0440  

  • zębów punktowe
  • pantomograficzne
  • cefalometryczne

Oprócz ogromnej dokładności diagnostycznej zdjęć ,niezwykle istotną sprawą dla naszych Pacjentów jest redukcja promieniowania o 90%  w stosunku do zdjęcia na kliszy. Oznacza to, że Pacjenci wykonując u nas 10 zdjęć punktowych RVG otrzymują dawkę promieniowania X porównywalną z dawką 1 zdjęcia na kliszy.

Na wyposażeniu znajdują się najbardziej zaawansowana technologicznie cyfrowe aparaty:

1 Sirona ORTHOPHOS XG 5 CEPH
2.Aparat Sirona Heliodent PLUS
3.Radiografia cyfrowa sirona XIOS XG SUPREME


Za ich pomocą możemy wykonywać takie badania jak:
-pantomogram
-pantomogram dziecięcy
-zdjęcia cefalometryczne
-zdjęcia zatok
-zdjęcia przekrojowe
-zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych
-zdjecia wewnatrzustne
DJĘCIA PANTOMOGRAFICZNE

 

Zdjęcia pantomograficzne to zdjęcia przeglądowe pozwalające bardzo szybko i precyzyjnie ocenić stan całego uzębienia i tkanek otaczających (szczególnie niewidoczne wzrokiem podczas badania ubutki próchnicowe,torbiele,zmiany okołowierzchołkowe i inne). 

cyfrowa_pracownia3

 

APARAT Sirona ORTHOPHOS XG5 CEPH jest jednym z najbardziej innowacyjnych i precyzyjnych aparatów,dzięki czemu jakość zdjęć jest perfekcyjna a  dawka promieniowania zmniejszona  o 40 %. DJĘCIA CEFALOMETRYCZNE

Są to zdjęcia tzw.boczne czaszki,najczęściej wykorzystywane przez ortodontów.Niezwykła precyzja oraz komfort pozycjonowania pacjenta pozwala uzyskać bardzo szczegółowe zdjęcia cefalometryczne, które uwidaczniają w najmniejszych szczegółach zarówno miękkie jak i twarde tkanki czaszki.

cyfrowa_pracownia4

 

Z DJĘCIA PUNKTOWE  

cyfrowa_pracownia5 Zdjęcia punktowe(szczegółowe) pojedynczych zębów  bardzo często wykonuje się w celu wykrycia ognisk próchnicy oraz ognisk zapalnych. Są one również niezastąpione w trakcie jak i po leczeniu kanałowym.Dzięki zastosowaniu cyfrowego obrazowania Planmeca DIXI redukujemy dawkę promieniowania nawet o 90%.Zapraszamy do korzystania z usług naszej pracowni RTG także pacjentów z innych gabinetów stomatologicznych.Zdjęcia wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy przywiązują bardzo dużą uwagę do ich jakości.

Wyniki badania pacjent może otrzymać na:

-płycie CD
-bezpośrednio na maila

 

 

 

 

Kliknij aby wydrukować skierowanie

 

 D3S0440

zdjecie pantomograficzne rentgenowskie rtg panoramiczne panorama
rtg luban stomatologiczne dentysta rentgen rtg dobra jakosc