logo silver 150h-cienCentrum Stomatologiczno-Medyczne SilverMed

Stomatologia dziecięca

3535893 IMG 7100 zzzDzieci w naszym Centrum Stomatologiczno-Medycznym SilverMed  mają możliwość oglądania bajek podczas leczeniasłuchania muzyki. Oferujemy kolorowe wypełnienia  a każda udana wizyta kończy się specjalnymi gratyfikacjami. Uśmiech naszych najmłodszych pacjentów po zakończonej wizycie jest największym darem jaki pacjent może ofiarować lekarzowi. Indywidualne podejście do każdego malucha umożliwia nam przyjemny awans do statusu "cioci" lub "wujka".

Stomatolog dziecięcy w SilverMed to dobry wybór dla Ciebie i twojej rodziny!
Nagrody po wizycie, możliwość wyboru koloru wypełnienia to nasz standard w stomatologii dziecięcej.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi różnych aspektów leczenia dzieci.

Każdy z nas wie jaki wpływ na skuteczną współpracę z lekarzem dentystą mają nasze wspomnienia z dzieciństwa. Chcemy aby Wasze pociechy miło wspominały wizyty u dentysty dlatego w naszej ofercie mamy wizytę adaptacyjną, która pozwoli Waszym maluchom bezstresowo zapoznać się z gabinetem stomatologicznym.

 W czasie wizyty oglądamy ząbki przy pomocy kamery wewnątrzustnej dzięki czemu badanie jest przeprowadzone w sposób bezbolesny i bardzo ciekawy dla dzieci.

Takie spotkanie z dentystą gwarantuje dobrą współpracę w przyszłości.

 W ramach leczenia dzieci oferujemy zabiegi profilaktyczne i lecznicze:

Profilaktyka:

Lakierowanie –polega na pokryciu zębów bezbarwnym lakierem z fluorem, który wnika do zębów powodując, że robią się bardziej twarde i bardziej odporne na próchnicę. Według WHO zabieg powinien być przeprowadzony co najmniej co 6 miesięcy w trakcie wizyty kontrolnej.

Lakowanie - polega na wypełnieniu płynnym materiałem bruzdy zęba , w celu mechanicznego zablokowania dostępu dla bakterii próchnicowych. Lak zawiera fluor , który dodatkowo wzmacnia ząb. Zabieg jest dedykowany dla świeżo wyrzniętych zębów stałych trzonowych i przedtrzonowych. Zęby po zabiegu lakowania powinno się kontrolować w gabinecie stomatologicznym co 6 miesięcy, gdyż w tych miejscach, gdzie uszczelniacz wypadł, wypłukał się czy uległ starciu należy ponowić lakowanie, w celu zapewnienia najlepszej ochrony zęba.

Leczenie:

Kolorowe wypełnienia Twinky Star zachęcają dzieci do współpracy z lekarzem i odwracają uwagę dziecka od zabiegu, który przestaje być stresującym przeżyciem, a staje się ciekawą i pouczającą zabawą.

Stomatologia dziecięca Lubań Dentysta Świeradów

 

 

Wypełnienie dla dzieci Twinky Star dostępne są w 7 kolorach:

 • złoty
 • srebrny
 • niebieski
 • różowy
 • zielony
 • pomarańczowy
 • cytrynowy

   Leczenie zębów mlecznych
 •  Ponieważ dla prawidłowego rozwoju narządu żucia konieczne jest
  zachowanie uzębienia mlecznego, ważne jest aby te zęby leczyć. Chcąc zachęcić małych Pacjentów do
  leczenia, proponujemy elementy zabawy w postaci kolorowych uzupełnień.
 • Dziecko podczas leczenia ma możliwość oglądania wybranej przez siebie bajki 
   

  Stomatolog Świeradów


  Impregnacja zębów mlecznych
   to metoda stosowana, gdy nie można założyć wypełnienia (duże zniszczenie korony zęba, stan emocjonalny Pacjenta, ząb tuż przed wymianą) Ma ona na celu
  zatrzymanie procesu próchnicowego i ochronę zęba przed dalszą destrukcją.

  Ozonoterapia wspomagająca metoda w leczeniu zachowawczym i profilaktyce, która polega na działaniu aktywnego tlenu. Dzięki tej metodzie możliwe jest skuteczne wyjaławianie ubytków i bruzd przed założeniem wypełnienia, co zwiększa szansę na zachowanie zdrowej miazgi zęba i ochronę powierzchni zębów przed próchnicą.

  Drodzy Rodzice,

  Na wstępie chcemy uświadomić Panstwu, że dużo prostszą metodą jest zapobieganie uczuciu lęku i strachu.

  Przenosząc to bezpośrednio na wizytę w gabinecie stomatologicznym, zawsze proponujemy pierwszą wizytę na tyle wcześniej, aby to spotkanie Mały Pacjent - Dentysta było poświęcone adaptacji poprzez zabawę, uświadomieniu Rodzicom właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych, a jedynym zabiegiem stomatologicznym, jaki jest potrzebny, to zabieg profilaktyki np. fluoryzacja zębów (lakierowanie zębów).

  Zawsze zapraszamy na bezpłatne kontrolne wizyty dzieci z grupy wysokiego ryzyka zagrożenia prochnicą co 3-4 miesiące, a dzieci z grupy niskiego ryzyka są zapraszane co pół roku.
  Informujemy, że wizyty kontrolne są zawsze bezpłatne, jeśli odbywają się maksymalnie do pół roku od ostatniej wizyty.
  Wizyty kontrolne mają na celu ocenę stanu uzębienia, higieny jamy ustnej oraz powtórzenie wytycznych właściwych nawyków higienicznych i dietetycznych, ale również przyzwyczajamy Małego Pacjenta do gabinetu, dentysty i do zabiegów stomatologicznych.
  Proszę pamiętać, że to Rodzice decydują o terminie pierwszej wizyty oraz o terminach wizyt kontrolnych.

  Niestety bardzo często zdarza się, że Mały Pacjent przychodzący po raz pierwszy do gabinetu stomatologicznego przychodzi z bólem i z dużą ilością ubytków próchnicowych.
  Mały Pacjent przychodzi do obcego miejsca, do obcych ludzi w poczuciu lęku i strachu.
  Rodzice często sami przekazują te emocje na swoje dzieci. Lekarz dentysta stykający się z taką sytuacją ma zawsze trudne zadanie do pokonania.

   Każdy z nas dentystów   wypracował sobie własne psychologiczne podejście do Małego Pacjenta.

JESTEŚMY PO TO , BY POMÓC !

Stosowanie słownictwa odpowiedniego do wieku, odwracanie uwagi oraz rozpoczynanie zabiegów od mniej inwazyjnych, w miarę możliwości. Nigdy nie oszukujemy Małego Pacjenta. Zaufanie jest podstawą właściwej relacji Dentysta - Mały Pacjent.
Zdarza się jednak, że lęk i strach jest tak duży, że właściwe podejście lekarza jest niewystarczającym rozwiązaniem.

Proponujemy premedykację lekową. Dzięki niej można osiągnąć zniesienie napięcia emocjonalnego, uspokojenie dziecka, zlikwidowanie uczucia lęku oraz wzmożenie działania środków znieczulenia miejscowego. Niektóre leki umożliwiają uzyskanie niepamięci wstecznej.
Podanie premedykacji lekowej musi być poprzedzone wizytą w gabinecie. Lekarz musi zapoznać się ze stanem ogólnym dziecka, wiekiem, wagą oraz potrzebami leczniczymi. Na tej podstawie dobiera rodzaj, postać i dawkę leku. Na tej wizycie Rodzice otrzymują wytyczne odnośnie przygotowania Małego Pacjenta do kolejnej wizyty.